Miyop Doğal Tedavi

Miyop Doğal tedavi

Miyop Bitkisel Tedavi, Miyop sık karşılaşılan bir göz bozukluğudur. Miyop olan hastalarda yakındaki objeleri iyi görebilirken uzaktaki objeleri görmekte zorluk çeker. Miyopun derecesi hastanın uzaktaki objelere odaklanabilme yeteneğini gösterir. Latin sözcüğünde kısılmış göz yapısına denilen miyop, bu hastalığı taşıyan kişilerde, uzağın görülebilmesi için gözleri daima kısıldığından bu şekilde adlandırılmıştır. Genelde kalıtımsal bir özelliktir. Miyop yavaşça ilerleyen bir bozukluktur. 8-12 yaş sınırında oluşan, yetişkinlik dönemine kadar ilerlemektedir. Miyopun belirtileri ise; Gözlerin az olan ışıkla bakabilmesi, yanlış beslenme, daima okuma şekli de bu hastalığa sebebiyettir. Miyopun uzaktaki objeleri bulanık görme ve baş ağrısı olarak çıkabilir.

Miyop göz merceğinde, oluşan refraktif bir hatadır. Bazen kornea ya da göz merceği biçiminde oluşabilen değişikliklerde oluşturabilir. Vücudun gelişmesiyle çoğalan bir göz bozukluğu yapar. İlk yıllarda aşama kaydederek hızlı bir ilerleme gösterir. Yaş ilerledikçe de biraz daha hafiflemeye başlar. Bunun hastalık olarak algılanması doğru olmaz, normalde saptırma olarak nitelendirilir. Kalıtımsal özelliği varsayımda olursa çocukların 1-3 yaş itibariyle titizlikle kontrol edilmesi gereklidir. Erken teşhis edilirse saptırma da bu sayede düzelme görülür. Miyop tedavisinde birkaç değişik yöntemler kullanılır. İlk olarak göz bozukluğunu düzeltmek için kontak lens gibi tedavi yöntemleri kullanılır. Gözlük ve kontak lens kullanmak istemeyen hastalar için lensleri düzeltici ameliyatlar uygulanmaktadır.

Miyopa Bitkisel Tedavi;

Üzüm Çekirdeği; Üzüm çekirdeği ekstresi, üzüm çekirdeğinin varis üzerinde etkisi kanıtlanan ve doğrulayan dokuz deneyi yapılmıştır.

Miyop Bitkisel Tedavi


Bununla beraber çekirdek, göz kamaşmasına, gece körlüğüne, maküler dejenerasyona benzer göz problemlerinin, arterit, saman nezlesi, alerjen ve burun kanamalarında ve tedavisi için kullanılmıştır. Şayet düzenli olarak üzüm çekirdeği yenilirse, damar duvarları güçlenmektedir. Üzüm çekirdeğinin diğer faydalarından gözlere iyi geldiği kanıtlanmıştır. Gece görüşünde parlayan ışıklar sebebiyle göz kamaşmasına ve miyoba çok iyi gelmektedir.

Yabanmersini; Göz yorgunluğu, miyopluk, katarakt, karasu (Glokom; Göz tansiyonu), şeker hastalığından dolayı görme bozuklukları (Diyabetik retiopati), gece körlüğü, gece görüşünü yoğunlaştırıcı, kamaşma, retinayı güçlendirici, kılcal damar çatlamalarını önleyen ve tavuk karası (retinitis pigmentosa) hastalığının ilerlemesinde yavaşlatan gece görüşü kötü olan kişilerde görmesini sağlayan bunun yanında gözdeki hasarı önleyen ve bazı vakalarda miyobun uzağı görememe şiddetini azalttığı bulunmuştur.

Havuç; Havuç göze çok iyi gelmektedir. Ispanakta da bolca demir vardır. Yıllardır görme bozukluğu ve gece körlüğü için insanlar arasında kullanılan bitkidir. Yabanmersini rodopsinin üretimini oldukça hızlandırır. Rodopsin gözde bulunan ve daha iyi görmesini sağlayan mor bir pigmenttir. Havucunda içerdiği özel şekeri, A vitamini ve bol vitaminleri ile karaciğeri güçlendirmektedir. Vücudun üre asidini, ürat tuzlarına benzer yorgunluk maddelerinde idrarla dışarıya atılmasında büyük yardımcıdır. İçerdiği beta-karoten neticesinde gözleri korumaya alır. Böylelikle bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir.

 

Miyop Göz Egzersizleri, Miyop rahatsızlığı veya uzağı görememe durumu içerisindeki kişi yakınındaki nesneleri net bir şekilde görebilirken uzakta bulunanları buğulu bir şekilde görür. Yapılmakta olan araştırmalar, Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki nüfusun %30’unun miyop olduğunu söylemekte. Miyop rahatsızlığı genetik yollar aracılığıyla alınabildiği gibi çok fazla görsel stresin sonucunda da gerçekleşebilir. Miyop tedavisi genel olarak gözlükler veya lensler aracılığıyla yapılır. Ancak gözlükleri veya lensleri kullanmadan yapılan görsel egzersizleri yapmak da bazı kişilerde görüş sağlığını geliştirebilir ve miyop rahatsızlığının tedavisine yardımcı olabilir.
Miyop göz egzersizleri nelerdir?
Miyop Göz Egzersizi


Miyop Doğal Tedavi

[Toplam:3    Ortalama:3/5]
yönetici’in profil fotoğrafı

yönetici Yazar

Sözcüklerin Gücünü Bilmeden İnsanları Tanımak İmkansızdır !!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir